EEFSX0D471E4
MFR.Part #
EEFSX0D471E4
JLCPCB Part #
C424361
Package
SMD,7.3x4.3mm
Description
-55℃~+105℃ 2000hrs@105℃ 2V 2mm 4.5mΩ 470uF 8.5A@100kHz Polymer ±20% SMD,7.3x4.3mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS