EEF-HX1C470R
MFR.Part #
EEF-HX1C470R
JLCPCB Part #
C6189893
Package
2917
Description
-55℃~+125℃ 1000hrs@125℃ 16V 2mm 3.2A@100kHz 40mΩ 47uF Polymer ±20% 2917 Polymer Aluminum Capacitors ROHS