EEFCX0G221YR
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
EEFCX0G221YR
JLCPCB Part #
C5140355
Package
SMD,7.3x4.3mm
Description
-35%~+10% -55℃~+105℃ 15mΩ@100kHz 2000hrs@105℃ 220uF 4.3mm 4V 7.3mm Polymer SMD,7.3x4.3mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS