EEFCT1C470R
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
EEFCT1C470R
JLCPCB Part #
C139571
Package
SMD,4.3x7.3mm
Description
-55℃~+105℃ 16V 2000hrs@105℃ 3.2A@100kHz 4.3mm 40mΩ@100kHz 47uF 7.3mm Polymer ±20% SMD,4.3x7.3mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS