EEE-TP1E272M
MFR.Part #
EEE-TP1E272M
JLCPCB Part #
C7182669
Package
SMD,D18xL17mm
Description
-55℃~+125℃ 1.95A@120Hz 17mm 18mm 25V 2700uF 3000hrs@125℃ 45mΩ@100kHz ±20% SMD,D18xL17mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS