EEEHD1J330P
MFR.Part #
EEEHD1J330P
JLCPCB Part #
C413611
Package
SMD,D10xL10.2mm
Description
-40℃~+105℃ 10.2mm 10mm 33uF 5000hrs@105℃ 63V 800mΩ@100kHz 80mA@100kHz ±20% SMD,D10xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS