EEEHD1H470P
MFR.Part #
EEEHD1H470P
JLCPCB Part #
C401853
Package
SMD,D10xL10.2mm
Description
-40℃~+105℃ 10.5mm 10mm 47uF 5000hrs@105℃ 50V 94mA@120Hz ±20% SMD,D10xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS