EEEHC1H101P
MFR.Part #
EEEHC1H101P
JLCPCB Part #
C336718
Package
SMD,D10xL10.2mm
Description
-40℃~+105℃ 10.5mm 100uF 10mm 160mA@120Hz 5000hrs@105℃ 50V ±20% SMD,D10xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS