EEEHB1V100R
MFR.Part #
EEEHB1V100R
JLCPCB Part #
C336191
Package
SMD,D5xL5.8mm
Description
-40℃~+105℃ 10uF 2000hrs@105℃ 28mA@120Hz 35V 5.8mm 5mm ±20% SMD,D5xL5.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS