EEEHA1C470P
MFR.Part #
EEEHA1C470P
JLCPCB Part #
C178605
Package
SMD,D6.3xL5.4mm
Description
-40℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 16V 47uF 5.4mm 6.3mm 70mA@120Hz ±20% SMD,D6.3xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS