EEEHA1A101P
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
EEEHA1A101P
JLCPCB Part #
C401770
Package
SMD,D8xL6.2mm
Description
-40℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 100uF 10V 110mA@120Hz 6.2mm 8mm ±20% SMD,D8xL6.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS