EEEFT1H220AR
MFR.Part #
EEEFT1H220AR
JLCPCB Part #
C336246
Package
SMD,D5xL5.8mm
Description
-55℃~+105℃ 165mA@100kHz 2000hrs@105℃ 22uF 50V 5mm 6.1mm 880mΩ@100kHz ±20% SMD,D5xL5.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS