EEEFT1H100AR
MFR.Part #
EEEFT1H100AR
JLCPCB Part #
C336269
Package
SMD,D5xL5.8mm
Description
-55℃~+105℃ 10uF 165mA@100kHz 2000hrs@105℃ 50V 5mm 6.1mm 880mΩ@100kHz ±20% SMD,D5xL5.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS