EEEFN1H330P
MFR.Part #
EEEFN1H330P
JLCPCB Part #
C494851
Package
SMD,D6.3xL5.8mm
Description
-55℃~+105℃ 165mA@100kHz 2000hrs@105℃ 33uF 50V 880mΩ@100kHz ±20% SMD,D6.3xL5.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS