EEEFN1C331P
MFR.Part #
EEEFN1C331P
JLCPCB Part #
C494812
Package
SMD,D8xL10.2mm
Description
-55℃~+105℃ 160mΩ@100kHz 16V 2000hrs@105℃ 330uF 600mA@100kHz ±20% SMD,D8xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS