EEE-FKV101XAL
MFR.Part #
EEE-FKV101XAL
JLCPCB Part #
C1881592
Package
SMD,D6.3xL7.7mm
Description
-55℃~+105℃ 100uF 182mA@120Hz 2000hrs@105℃ 340mΩ 35V 6.3mm 8mm ±20% SMD,D6.3xL7.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS