EEEFK1V820SP
MFR.Part #
EEEFK1V820SP
JLCPCB Part #
C413517
Package
SMD,D6.3xL5.8mm
Description
-55℃~+105℃ 2000hrs@105℃ 240mA@100kHz 35V 360mΩ@100kHz 6.1mm 6.3mm 82uF ±20% SMD,D6.3xL5.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS