EEEFK1V151P
MFR.Part #
EEEFK1V151P
JLCPCB Part #
C336250
Package
SMD,D8xL10.5mm
Description
-55℃~+105℃ 10.5mm 150uF 2000hrs@105℃ 35V 450mA@120Hz 8mm ±20% SMD,D8xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS