EEEFC0J331AP
MFR.Part #
EEEFC0J331AP
JLCPCB Part #
C336777
Package
SMD,D8xL10.2mm
Description
-40℃~+105℃ 10.2mm 1000hrs@105℃ 330uF 337.5mA@120Hz 6.3V 8mm ±20% SMD,D8xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS