EEE1EA4R7NR
MFR.Part #
EEE1EA4R7NR
JLCPCB Part #
C336510
Package
SMD,D5xL5.4mm
Description
-40℃~+85℃ 1000hrs@85℃ 21mA@120Hz 25V 4.7uF 5.4mm 5mm ±20% SMD,D5xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS