EEE1EA100SR
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
EEE1EA100SR
JLCPCB Part #
C336190
Package
SMD,D5xL5.4mm
Description
-40℃~+85℃ 10uF 2000hrs@85℃ 25V 28mA@120Hz 5.4mm 5mm ±20% SMD,D5xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS