50SVPK10M
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
50SVPK10M
JLCPCB Part #
C542290
Package
SMD,D5xL6mm
Description
-55℃~+125℃ 1000hrs@125℃ 10uF 27.5mA@120Hz 50V 5mm 6mm 80mΩ Polymer ±20% SMD,D5xL6mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS