EEEFC0J470AR
MFR.Part #
EEEFC0J470AR
JLCPCB Part #
C336443
Package
SMD,D5xL5.4mm
Description
-40℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 47uF 5.4mm 5mm 6.3V 71.25mA@120Hz ±20% SMD,D5xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS