4SVPS33M
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
4SVPS33M
JLCPCB Part #
C2161549
Package
SMD,D4xL5.5mm
Description
-55℃~+105℃ 200mΩ 33uF 37mA@120Hz 4V 4mm 5.5mm 5000hrs@105℃ Polymer ±20% SMD,D4xL5.5mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS