25SVPK270M
MFR.Part #
25SVPK270M
JLCPCB Part #
C542586
Package
SMD,D8xL12mm
Description
-55℃~+125℃ 1000hrs@125℃ 12mm 16mΩ 25V 270uF 73.5mA@120Hz 8mm Polymer ±20% SMD,D8xL12mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS