TCH35P2R40JE
MFR.Part #
TCH35P2R40JE
JLCPCB Part #
C2648206
Package
TO-220-2
Description
-55℃~+175℃ 2.4Ω 35W Thick Film Resistor ±300ppm/℃ ±5% TO-220-2 Through Hole Resistors ROHS