RC0R5DB560RJE
Extended
Manufacturer
Ohmite
MFR.Part #
RC0R5DB560RJE
JLCPCB Part #
C4254305
Package
SMD,15.9x6.9mm
Description
-55℃~+150℃ 500mW 560Ω Carbon Composition Resistor ±400ppm/℃ ±5% SMD,15.9x6.9mm Chip Resistor - Surface Mount ROHS