F20J1K5E
Extended
Manufacturer
Ohmite
MFR.Part #
F20J1K5E
JLCPCB Part #
C6040432
Description
1.5kΩ 20W Wirewound Resistor ±260ppm/℃ ±5% Plugin Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS