W78C032C40FL
Extended
Manufacturer
Nuvoton Tech
MFR.Part #
W78C032C40FL
JLCPCB Part #
C3228652
Package
BQFP-44
Description
0℃~+70℃ 256Byte 32 4.5V~5.5V 40MHz 51 Family 8 Bit Built-in ROMless BQFP-44 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS