UWH1V330MCL1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UWH1V330MCL1GS
JLCPCB Part #
C2163849
Package
SMD,D8xL6.2mm
Description
-40℃~+125℃ 1000hrs@125℃ 33uF 35V 44mA@120Hz 6.2mm 8mm ±20% SMD,D8xL6.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS