UUJ2E4R7MNQ1MS
MFR.Part #
UUJ2E4R7MNQ1MS
JLCPCB Part #
C2166448
Package
SMD
Description
-40℃~+105℃ 250V 4.7uF 5000hrs@105℃ 65mA@120Hz ±20% SMD Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS