UUG2G470MNQ6ZD
MFR.Part #
UUG2G470MNQ6ZD
JLCPCB Part #
C1015276
Package
SMD,D18xL22.5mm
Description
-40℃~+85℃ 18mm 2000hrs@85℃ 22.5mm 400V 430mA@120Hz 47uF ±20% SMD,D18xL22.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS