UUJ2C470MNQ6ZD
MFR.Part #
UUJ2C470MNQ6ZD
JLCPCB Part #
C1598900
Package
SMD,D12.5xL22mm
Description
-40℃~+105℃ 12.5mm 160V 22mm 260mA@120Hz 47uF 5000hrs@105℃ ±20% SMD,D12.5xL22mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS