UUE1E471MNS1ZD
MFR.Part #
UUE1E471MNS1ZD
JLCPCB Part #
C1599824
Package
SMD,D16xL17.5mm
Description
-55℃~+125℃ 16mm 17.5mm 25V 470uF 5000hrs@105℃ 670mA@120Hz ±20% SMD,D16xL17.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS