UUE1C471MNS1MS
MFR.Part #
UUE1C471MNS1MS
JLCPCB Part #
C5984643
Package
SMD,D12.5xL14.5mm
Description
-55℃~+125℃ 12.5mm 14.5mm 16V 470uF 5000hrs@125℃ 502.5mA@120Hz ±20% SMD,D12.5xL14.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS