UUD0J470MCL1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UUD0J470MCL1GS
JLCPCB Part #
C2163099
Package
SMD,D5xL5.8mm
Description
-55℃~+105℃ 2000hrs@105℃ 47uF 6.3V 75mA@120Hz 760mΩ ±20% SMD,D5xL5.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS