UUB1A331MNL1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UUB1A331MNL1GS
JLCPCB Part #
C2164783
Package
SMD,D10xL10mm
Description
-40℃~+125℃ 10V 112mA@120Hz 2000hrs@125℃ 330uF ±20% SMD,D10xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS