UPM2A560MPD1TD
MFR.Part #
UPM2A560MPD1TD
JLCPCB Part #
C1582859
Package
Plugin,D10xL20mm
Description
-55℃~+105℃ 100V 10mm 20mm 240mΩ 375mA@120Hz 5000hrs@105℃ 56uF 5mm ±20% Plugin,D10xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS