UPM1C332MHD6
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UPM1C332MHD6
JLCPCB Part #
C1587817
Package
Plugin,D18xL20mm
Description
-55℃~+105℃ 16V 18mm 2.09A@10kHz 20mm 3300uF 5000hrs@105℃ 7.5mm ±20% 插件,D18xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS