UPM0J561MPD6TD
MFR.Part #
UPM0J561MPD6TD
JLCPCB Part #
C1589563
Package
Plugin,D8xL15mm
Description
-55℃~+105℃ 130mΩ 15mm 5000hrs@105℃ 545mA@120Hz 560uF 5mm 6.3V 8mm ±20% Plugin,D8xL15mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS