UKL1E152MHD
MFR.Part #
UKL1E152MHD
JLCPCB Part #
C1590981
Package
Plugin,D16xL31.5mm
Description
-40℃~+85℃ 1.4605A@10kHz 1500uF 16mm 2000hrs@85℃ 25V 31.5mm 7.5mm ±20% Plugin,D16xL31.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS