UKL1E151KPDANA
MFR.Part #
UKL1E151KPDANA
JLCPCB Part #
C1596197
Package
Plugin
Description
-40℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 10mm 150uF 25V 370mA@120Hz 5mm ±10% Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS