UFG2A101MHM
MFR.Part #
UFG2A101MHM
JLCPCB Part #
C1584988
Package
Plugin,D12.5xL20mm
Description
-40℃~+85℃ 1000hrs@85℃ 100V 100uF 12.5mm 20mm 300mA@120Hz 5mm ±20% Plugin,D12.5xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS