UCY2G560MHD6
MFR.Part #
UCY2G560MHD6
JLCPCB Part #
C1590100
Package
Plugin,D16xL25mm
Description
-40℃~+105℃ 1.17A@100kHz 12000hrs@105℃ 16mm 25mm 400V 56uF 7.5mm ±20% Plugin,D16xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS