UCM1J821MNJ1MS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UCM1J821MNJ1MS
JLCPCB Part #
C3829460
Package
SMD,D18xL17.5mm
Description
-55℃~+105℃ 17.5mm 18mm 5000hrs@105℃ 63V 820uF 940mA@120Hz ±20% SMD,D18xL17.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS