UCD1H470MC6LGS
MFR.Part #
UCD1H470MC6LGS
JLCPCB Part #
C2165516
Package
SMD,D8xL6.5mm
Description
-55℃~+105℃ 100mA@120Hz 2000hrs@105℃ 47uF 50V 6.5mm 8mm ±20% SMD,D8xL6.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS