UCD1H101MNL1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UCD1H101MNL1GS
JLCPCB Part #
C445461
Package
SMD,D8xL10mm
Description
-55℃~+105℃ 10.5mm 100uF 2000hrs@105℃ 320mΩ@100kHz 350mA@100kHz 50V 8mm ±20% SMD,D8xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS