UCD1H100MC6LGS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UCD1H100MC6LGS
JLCPCB Part #
C2165285
Package
SMD,D5xL6.1mm
Description
-55℃~+105℃ 10uF 2000hrs@105℃ 45mA@120Hz 50V 5mm 6.1mm ±20% SMD,D5xL6.1mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS