UMA1H220MDD1TP
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UMA1H220MDD1TP
JLCPCB Part #
C1584702
Package
Plugin
Description
-40℃~+85℃ 2000hrs@85℃ 22uF 3.5mm 50V 52mA@120Hz 8mm ±20% Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS