UCB1V4R7MCL1GS
MFR.Part #
UCB1V4R7MCL1GS
JLCPCB Part #
C5979070
Package
SMD,D4xL7mm
Description
-25℃~+105℃ 15mA@120Hz 35V 4.7uF 4mm 7000hrs@105℃ 7mm ±20% SMD,D4xL7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS